Akne (Sivilce) Bakımı

Ciltteki gözeneklerin yağlanmasından ve tıkanmasından kaynaklanan bir çeşit hastalıktır. Daha çok yüz, omuz ve sırt bölgesinde görülmektedir. Genellikle ergenlik dönemlerin de görülmekte olup, iltihaplı veya kabarcıklı olan türleri de mevcuttur.

Genelde yağlı cilde sahip kişilerde görülme olasılığı daha yüksektir. Ergenlikten sonra geçmeyen ya da zamanla iyileşmeyen aknelerin mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Tedavi edilmezse, ciltte “skar” denilen ciddi ve kalıcı yaralar ve izler bırakabilir.

Kadın ve erkekte bulunan erkeklik hormonlarının derideki yağ bezlerini uyarması ve yağ kanallarının genişletmesiyle oluşmaktadır.

Ciltteki fazla yağ ve bakterilerin sebep olduğu sivilceler aknelerdir. Akneli cilt bakımı diğer cilt tiplerine göre daha fazla hassasiyet gerektirir.

Tedavi muhakkak, kişinin bir dermatolog tarafından muayene edilmesi, ihtiyaç dahilinde ilaç tedavisi görmesi gerekmelidir. Tedavi ile eş zamanlı olarak cilt bakım uzmanınızın önereceği medikal bakımlar, özel kürler ve maskeler uygulanabilmektedir.

Tedavideki ana etken, akneye sebep olan sorunları çözmektir. Akne oluşumunu engellemek için estetisyeninizin önereceği bakım protokollerini uygulatmanız ve sizler de önermiş olduğu ürünleri evde kullanarak akne oluşumu engellemeye yardımcı olabilirsiniz.

Yatmadan önce mutlaka cilt ve varsa makyaj temizliği yapılmalıdır. Çünkü kozmetik ürünler cildin gözeneklerini tıkar. Sabah ve akşam estetisyeninizin uygun gördüğü ürünler ile cilt temizlenmelidir. Ev devam ürünleri ile bakımınız tamamlanmalıdır.

Yorumlarınızı Çok Önemsiyoruz!

Yorumlarınız Hizmet Kalitemizi Geliştirmemiz Adına Çok Önemli, Ayırdığınız Zaman İçin Çok Teşekkür Ederiz.